+90 (542) 213-97-67 7/24

SIKÇA SORULAN SORULAR (S.S.S)

Bingöl Bilet, İnzar Turizm Bingöl Şubesi Bünyesinde Hizmet Veren Online Uçak Bileti Sistemidir. Özelde Bingöllülere Genelde İse Tüm Türkiyeye İnternetin En Ucuz Uçak Biletini Garanti Ediyoruz. İnternetin En Ucuz Uçak Biletini Garanti Ediyoruz. Bilet Fiyatlarımızın Düşük Olmasının Sebebi; Diğer Uçak Bileti Sistemlerine Göre Daha Az Hizmet Bedeli Ücreti Alınmasıdır.

İptal edilen biletin havayolundan yolcu hesabına geçiş süresi banka prosedürleri gereği 7 ile 10 iş günüdür. Banka prosedürleri gereğince; iptal edilen biletin havayolundan yolcu hesabına geçiş süresi : 7 ile 10 iş günüdür.

Check-in: Yolcunun Uçuş işlemlerini havaalanında tamamladığı (koltuk bilgisini alıp bagaj işlemlerini hallettiği) ve karşılığında havayolu tarafından uçuşa kabul edildiğinin belgelendirildiği süreçtir. İç Hat uçuşlarda 30 dakika önce, Dış Hat uçuşlarda 45 Dakika önce sona erer. Yolcular belirtilen süreler zarfında havaalanından Check-in işlemlerini tamamlamadıkları sürece uçuşa alınmazlar ve uçuşu kaçırmış sayılırlar.

Havayolu şirketi, operasyonel nedenlerden dolayı, sefer iptali ve sefer saati değişikliği yapma hakkına sahiptir. Ancak, bu gibi durumlarda, yolcuya biletini cezasız iade alma veya değiştirme hakkı vererek bu durumu telafi eder. Fakat yolcular, bu işlemleri 1 defaya mahsus yapabilirler. Yolcunun cezasız değişiklik yapacağı gün, havayolu şirketinin belirleyeceği günler arasında olmak zorundadır. Aksi bir durumda biletin kuralları geçerli olacaktır.

Promosyon bilet, satın alındığı andan itibaren iptal, iade ve değişikliğe izin vermeyen biletlerdir. Yolcu promosyon bilet satın aldıysa bunun bilgisinin telefon görüşmesinde muhakkak söylenmesi satın aldığı uçuşu kullanmadığı takdirde hiçbir işlem yaptıramayacağının yolcuya hatırlatılması gerekir.

Çocuk yolcu kavramı, 2 yaşını doldurmuş fakat 12 yaşından gün almamış ( 12 yaşını doldurmamış) kişiler için kabul edilir. Ayrıca, 2-6 yaş arası( 2 yaşını doldurmuş, 7 yaşından gün almamış) yolcular ebeveyn veya kanuni temsilcisi ile uçuşa kabul edilirler.7-12 yaş arası (7 yaşını bitirmiş, 12 yaşından gün almamış) çocuk yolcular ise, havalimanında ebeveyn veya kanuni temsilcileri tarafından doldurulacak “yetki belgesi formu” ile uçuşa kabul edilirler.

Uçuşunuzun gerçekleşmesi için aşağıda yazılanları birlikte gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir : 1. Kimlik yerine geçen resimli belge yanınızda olmalıdır. 2. Uçuştan en geç 45 dakika içinde alanda olmalısınız. 3. Biletin satın alındığı havayolu şirketinin kontuarında bulunmanız gerekmektedir. 4. Bagaj check-in işlemlerini tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Nüfus Cüzdanı, Ehliyet, Orijinal Nüfus Kayıt Örneği, Pasaport, Evlilik Cüzdanı, Yeni Doğmuş bebekler için Hastane Doğum Raporu- Doğum Belgesi.